22 травня 2017 року у Верховній Раді України Українською асоціацією операторів зв’язку «Телас» було проведено за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Круглий стіл на тему «Крадіжки та пошкодження телекомунікаційного обладнання - загроза для національної безпеки».

В роботі Круглого столу взяли участь народні депутати України, представники державних органів влади, силових та правоохоронних органів, профільних асоціацій та провідних операторів, провайдерів телекомунікацій, а також засобів масової інформації.

Відкриваючи захід Голова Ради Української асоціації операторів зв’язку «Телас» Леонід Ошеров, звернув увагу на те, що необхідність проведення Круглого столу з такою тематикою зумовлена перш за все високим рівнем кількості злочинів, пов’язаних з крадіжками та пошкодженнями телекомунікаційного обладнання, кабельних, радіорелейних ліній зв’язку, порушенням цілісності колодязів кабельної каналізації електрозв’язку.

Він наголосив, що оператори, провайдери телекомунікацій щомісяця зазнають багатомільйонних збитків від пошкодження телекомунікаційних мереж.

Так за період з 2015 по перший квартал  2017 року стосовно телекомунікаційних об’єктів зафіксовано майже 49000 крадіжок та пошкоджень цілісності мереж, нанесено збитків на понад 500 млн. грн.

Динаміка першого кварталу 2017 року свідчить про продовження значного зростання таких випадків. Станом на сьогодні вже зафіксовано понад 8000 випадків пошкодження обладнання телекомунікаційних мереж та завдано збитків операторам телекомунікацій на більш ніж 90 млн. грн., що на 20% більше у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Тобто, ситуація має тенденцію до значного зростання.

Особливої гостроти вказана проблема набула в м.м. Київ, Дніпро, Дніпропетровській, Київській, Запорізькій та Полтавській областях. Занепокоєння викликають крадіжки, якими заподіюється значна шкода державним інтересам: зафіксовані випадки викрадення та пошкодження кабелів, що забезпечують зв’язком на сході країни під час проведення АТО.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко звернув увагу присутніх на тому, що крадіжки телекомунікаційного обладнання - це не лише збагачення злодіїв, фінансові збитки провайдерів, конкурентні війни, тощо.

Зазначив, що втручання в роботу телекомунікаційних мереж це, перш за все, втручання в роботу критичної інфраструктури держави, яке є особливо небезпечним під час гібридної війни з країною-агресором. Тому за злочини, пов’язані з пошкодженням телекомунікаційних мереж, необхідно ввести більш суворе покарання і такий законопроект вже зареєстровано в Верховній Раді України. Законопроект передбачає посилення кримінальної відповідальності за такі злочини.

З основною доповіддю щодо впливу крадіжок обладнання, кабелю та пошкодження телекомунікаційних мереж на особисту, суспільну та національну безпеку виступив Голова Комітету з питань безпеки телекомунікаційних мереж Асоціації «Телас» Андрій Булавін. Він надав аналіз ситуації з цього питання за період з 2015 роду до цього часу. Тенденції, що склалися, чітко показують значне зростання кількості злочинів пов’язаних з пошкодженням телекомунікаційних мереж. Прогнозовані обсяги прямих збитків та витрат на відновлення телекомунікаційних мереж операторами телекомунікацій в 2017 році можуть бути більші ніж сукупні збитки та витрати за попередні два роки. Андрій Булавін наголосив, що 82% випадків крадіжок та пошкоджень відбуваються в 5 областях країни і більше половини їх загальної кількості припадає на Дніпропетровську область. Причиною такої ситуації є недосконалість законодавчої бази, не достатньо ефективна робота правоохоронних органів та слабкий контроль за обігом кольорових металів.

Тетяна Попова, Голова Ради Асоціації «Телекомпалата України», також звернула увагу на недоліки діючого законодавства, яке не дозволяє ефективно боротися зі злочинами і посилює відчуття безкарності злочинців.

Голова правління Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко представив аналіз ситуації з пошкодженням телекомунікаційних мереж малих та середніх операторів, провайдерів телекомунікацій, які входять до складу асоціації.

Директор департаменту ПАТ «Укртелеком» Михайло Шуранов акцентував увагу присутніх щодо впливу крадіжок мідного кабелю на лінії спецзв’язку, аварійних служб та соціальних об’єктів.

З ситуацією, що склалася на мережах операторів та провайдерів телекомунікацій у м. Дніпро, учасників Круглого столу ознайомив Генеральний директор ТОВ «ФРІНЕТ» Віктор Фролов.

Про вплив крадіжок та пошкоджень телекомунікаційних мереж та обладнання на гарантоване надання телекомунікаційних послуг для задоволення потреб державного управління, національної безпеки, оборони держави доповіли представники Генерального штабу Збройних сил України та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Народний депутат України Антон Геращенко у своєму виступі відзначив важливість проведення Круглого столу з такою тематикою, підкреслив, що ситуація насправді потребує дієвих заходів з боку правоохоронних органів та термінового внесення змін до чинного законодавства.

Щодо впливу крадіжок та пошкоджень обладнання телекомунікаційних мереж на сталість та якість надання телекомунікаційних послуг споживачам проінформував Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Володимир Гресько.

Андрій Некрутов (ТОВ «лайфселл») зупинився на практичних аспектах взаємодії з правоохоронними органами.

Під час дискусії всі учасники Круглого столу погодились з тезою, що крадіжки обладнання та пошкодження телекомунікаційних мереж стали реальною загрозою національної безпеки.

Підбиваючи підсумки Круглого столу Олександр Данченко запропонував підтримати законопроект реєстраційний номер 6454 «Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо операцій з металобрухтом та посилення відповідальності за викрадення телекомунікаційного обладнання)», який окрім всього іншого передбачає:

1. Пряму заборону приймати металобрухт спеціального майна з вмістом кольорових металів. Заборона не стосується суб’єктів господарювання, що використовують таке спеціальне майно під час провадження своєї господарської діяльності, усуне можливість досягнення корисливої мети, яку переслідують крадії.

2. Відновлення спеціальної статті 188 у Кримінальному кодексі України із встановленням покарання за здійснення крадіжки телекомунікаційного обладнання у вигляді штрафу від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років. Якщо незаконні діє вчинені повторно або за змовою сторін – покарання позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Якщо крадіжки вчинені із проникненням у спеціальні приміщення, покарання у вигляді позбавлення волі на строк від пяти до десяти років.

3. Встановлення заборони проведення готівкових розрахунків при прийманні брухту кабелю, проводу або їх частин, іншої кабельної та/або провідникової продукції, з вмістом міді, інших кольорових та/або дорогоцінних металів, технічних засобів телекомунікацій та споруд електрозв'язку, іншого телекомунікаційного обладнання.

За підсумками Круглого столу було прийнято за основу проект резолюції.

Оскільки проблема крадіжок та пошкоджень телекомобладнання - це вже не лише проблема операторів, це пошкодження критичної інфоаструктури, що напряму становить загрозу національній безпеці держави, профільним асоціаціям, операторам телекомунікацій запропоновано звернутись до Голови Верховної Ради України щодо термінового розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж)» реєстраційний № 4497 від 24.04.2016 р., за поданням народного депутата України Семенухи Р.С.

А також рекомендувати Комітету з питань забезпечення правоохоронної діяльності терміново розглянути на своєму засіданні законопроект «Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо операцій з металобрухтом та посилення відповідальності за викрадення телекомунікаційного обладнання)» реєстраційний № 6454 від 16.05.2017 р., за поданням народного депутата України Данченка О.І. з метою якнайшвидшого його розгляду на пленарному засіданні.

Кредитная история онлайн  Вопросы и Ответы  Всё о кредитах и займах

Останні події

Проект Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

22 лютого 2018 року під головуванням Голови Ради Асоціації «Телас» відбулося засідання Експертної Ради Асоціації «Телас» з розгляду проекту Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій. У засіданні брали участь представники телекомунікаційних компаній – експе...
Read more...

Останні новини

Про основні засади забезпечення кібербезпеки України

9 травня 2018 року набув чинності Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України». Цей Закон є ключовим у забезпеченні кібербезпеки країни, її критичної інфраструктури та інформаційних ресурсів. Він урегульовує комплекс питань з протидії сучасним ...