6-ий Бізнес-форум ініціативи ЄС «Східне партнерство»

25 червня 2019 року у м. Бухарест (Румунія) відбувся 6-ий Бізнес-форум ініціативи ЄС «Східне партнерство» (далі - Форум) високого рівня, участь в якому взяв Голова НКРЗІ Олександр Животовський у складі української делегації.

Бізнес-форум ініціативи ЄС «Східне партнерство» є традиційним заходом, який проводиться з метою оцінювання досягнень країн Східного партнерства з точки зору державних органів і бізнес-спільнот та подальшого розвитку співробітництва в рамках тематичної платформи, зосереджуючись головним чином на сприянні розвитку двосторонніх та багатосторонніх економічних зв’язків між ЄС та шістьма країнами Східного партнерства.

Цьогорічний Форум було присвячено відзначенню 10-річчя ініціативи ЄС «Східне партнерство», а у його рамках було проведено дві панельні дискусії: «Інформаційні технології. Індустрія 4.0 – перехід у цифрове майбутнє» та «Електронна комерція – ефективність за межами кордонів».

Так, під час, заходу відбулося обговорення з представниками державних органів, національних регуляторів та бізнес-сектору історій успіху розвитку інформаційних технологій в регіоні Східного партнерства, а також бар’єрів на шляху до розвитку цифрової торгівлі в рамках Єдиного цифрового ринку ЄС та поточної роботи з питань електронної торгівлі в Світовій організації торгівлі.

У ході дискусій також обговорювалися нові шляхи стосовно розширення міжнародних ринків у сфері електронної комерції для країн Східного партнерства, насамперед, за допомогою інституцій та програм ЄС. Окрему увагу було приділено проекту EU4Digital, який окрім іншого спрямований на зменшення тарифів на послуги міжнародного роумінгу серед країн Східного партнерства, розробку стратегії розвитку широкосмугового зв’язку для стимулювання економіки та розширення електронних послуг та електронної торгівлі. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі – НКРЗІ), бере активну участь у проекті EU4Digital, зокрема очолює його пріоритетний напрям «Правила надання телекомунікаційних послуг», а також активно працює над практичною реалізацією ініціативи України щодо створення спільного простору міжнародного роумінгу між країнами Східного партнерства та в подальшому з ЄС.

У рамках Форуму, українська делегація представила поточну ситуацію щодо стану розвитку цифрової економіки та суспільства України, а також наголосила на прагненні і надалі поглиблювати співпрацю з ЄС та країнами Східного партнерства у сфері цифрової економіки та покращенні інвестиційного бізнес-клімату.

Участь Голови НКРЗІ у Форумі передусім посприяла не тільки поглибленню існуючого діалогу з представниками національних регуляторів іноземних держав, а також розвитку діалогу з бізнес-спільнотою щодо стану та перспектив розвитку цифрової економіки як в Україні, так і в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство» загалом, а також надала можливість обміну досвідом з представниками країн-членів ЄС.