Адміністрація Держспецзв’язку взяла участь у першому кібердіалозі між Україною та ЄС

3 червня відбувся перший раунд кібердіалогу між Україною та ЄС. Ключовими темами обговорення стали інституційні та законодавчі зміни, які відбулися у сфері кіберзахисту.

Зокрема обговорили оновлення Директиви ЄС про мережеву інформаційну безпеку (NIS) та зусилля України щодо розробки політики та законодавства, пов'язаного з кібербезпекою, відповідно до законодавчої та інституційної бази ЄС. Учасники підкреслили необхідність координації та співпраці з метою забезпечення глобального, відкритого, стабільного та безпечного кіберпростору.

Представники Адміністрації Держспецзв’язку наголосили на необхідності розвивати нормативно-правову базу (відповідно до NIS), технічне регулювання, систему стандартизації та оцінки відповідності, а також сертифікацію ІТ продукції. Окрім цього наші представники запропонували налагодити співпрацю з Європейською організацією з кібербезпеки (ECSO) та Агентством ЄС з кібербезпеки (ENISA). Наша подальша мета – визначити в Україні національний контактний пункт щодо кіберінцідентів та отримати вимоги до участі пункту в роботі мережі національних уповноважених представників з обміну такою інформацією.

Учасники зустрічі домовилися продовжити кібердіалоги, які дадуть можливість Україні та країнам-членам ЄС ділитися досвідом у питаннях єдиного цифрового простору. А також забезпечать діяльність робочих груп за конкретними напрямами у сфері кібербезпеки.

Джерело: https://cip.gov.ua/