Держспецзв’язку організувала кібернавчання, присвячені проведенню місцевих виборів

З 15 до 17 вересня 2020 року відбулися навчання з відпрацювання спільних заходів із забезпечення кіберзахисту інформаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем ЦВК. Навчання, що відбулися в рамках підготовки до проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, взяли участь представники Держспецзв’язку, СБУ, Національної поліції України та ЦВК. Захід був організований Держспецзв’язку на виконання рішення НКЦК при РНБО України.

Кібернавчання відбулося у два етапи. Перший етап, що пройшов у ЦВК, передбачав відпрацювання фахівцями Держспецзв’язку, ЦВК, ДКІБ СБУ та Кіберполіції взаємодії в разі виникнення кризових ситуацій під час проведення місцевих виборів. Другий етап навчання відбувся у Тренінговому кіберцентрі Держспецзв’язку. Навчання проводилося у форматі командної вправи, в якій взяли участь дві команди, сформовані з представників профільних технічних підрозділів зазначених відомств.

Таким чином під час першого етапу представники основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки відпрацювали конкретні алгоритми під час виникнення кризових ситуацій та визначили ролі і завдання кожного відомства, залученого до забезпечення кіберзахисту інформаційної інфраструктури ЦВК. На другому етапі учасники вдосконалили співпрацю на технічному рівні та відпрацювали заходи у разі атаки на конкретний елемент інформаційної інфраструктури.

Джерело: http://www.dsszzi.gov.ua/