КМУ ухвалив план організації виконання рішення РНБО про побудову загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MULTIPLEX MX-7

 

2 червня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив план організації виконання рішення РНБО від 14 травня 2021 р. «Щодо окремих заходів із забезпечення інформаційної безпеки», введеного в дію Указом Президента України від 18 травня 2021 року № 198. Мова йде про побудову загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7.

Планом передбачається затвердження Урядом до 15 липня 2021 року Програми підвищення обороноздатності і безпеки держави в частині матеріально-технічного забезпечення побудови загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7.

Зокрема, програма передбачає надання державної гарантії на залучення Концерном РРТ (входить до сфери управління Держспецзв'язку) кредиту у розмірі до 490 млн грн. Згідно з рішенням Нацради з питань телебачення та радіомовлення, КРРТ виступає оператором мультиплексу.

За ці кошти концерн встановить 158 цифрових телевізійних передавачів для трансляції 12 каналів українського телебачення, забезпечить доставку програм до передавачів в 74 SFN зонах України і створить головну станцію мультиплексування та центр управління і моніторингу.

«Поява Мультиплексу допоможе забезпечити безкоштовним доступом до національного мовлення мешканців прикордонних територій, що зараз не мають альтернативи, окрім інформаційного поля інших держав, та надасть можливість реалізувати основний напрям державної інформаційної політики – забезпечення доступу кожного до інформації», – зазначив заступник Голови Держспецзв'язку Володимир Трофименко.

14 травня 2021 року Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення про необхідність побудови загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі – MULTIPLEX MX-7.

Мережа МХ-7 запрацює до кінця 2021 року. МХ-7 покриватиме 95% підконтрольної території України. За рішенням Нацради з питань телебачення та радіомовлення, до переліку каналів мультиплексу увійдуть перш за все, державні телекомпанії та Суспільний мовник, інші учасники будуть визначені на конкурсній основі. Пакет телеканалів буде безкоштовним для глядачів.

Джерело: https://cip.gov.ua/ua/