Комітет цифрової трансформації рекомендує за результатами розгляду у повторному другому читанні ухвалити в цілому законопроект про доступ до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики

15 квітня 2020 року, відбулося засідання Комітету з питань цифрової трансформації у режимі відеоконференції за участю дев’яти народних депутатів.

Комітет розглянув проект Закону «Про електронні комунікації» (№ 3014).

Один із авторів законопроекту заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко повідомив: «Проект визначає правову основу діяльності у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектру, а також встановлюватиме повноваження держави щодо управління та регулювання діяльності у сфері електронних комунікацій, а також права, обов'язки та засади відповідальності фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у даній діяльності або користуються електронними комунікаційними послугами».

Проект Закону, за його словами, є результатом тривалої роботи робочої групи за участю експертів та представників галузі.

За словами доповідача, до законопроекту надійшло ряд пропозицій і зауважень, зокрема, від Кабінету Міністрів України, однак, на думку підкомітету, вони можуть бути враховані при підготовці до другого читання.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити проект Закону №3014 у першому читанні за основу.

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики» (№2042), під час підготовки якого до розгляду повторно у другому читанні надійшло 72 поправки.

Метою законопроекту є створення сприятливих умов операторам електронних комунікаційних послуг для розташування технічних засобів електронних комунікацій та надання послуг споживачам, як фізичним, так і юридичним особам.

Прийняттям законопроекту буде усунуто прогалини у Законі про доступ, які надають можливість окремим власникам (володільцям) інфраструктури об’єктів доступу ухилятись від його виконання. В свою чергу, оператори отримають змогу прокладати електронні комунікаційні мережі за граничними розмірами плати за доступ, встановленими у Законі про доступ, здійснювати покриття мережами у віддалених регіонах країни.

Олександр Федієнко повідомив, що під час підготовки до повторного другого читання були враховані багато зауважень.

Члени Комітету підтримали 23 правки, запропоновані народними депутатами до законопроекту, частково і редакційно були враховані 22 правки і ще 27 — відхилені.

Комітет одностайно прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за підсумками розгляду проекту Закону №2042 повторно у другому читанні підтримати його у другому читанні і в цілому.

Джерело: https://rada.gov.ua/