Мінцифра розробила методичні рекомендації щодо територіальної доступності до адмінпослуг

Команда Мінцифри створила рекомендації та карти моделювання майбутньої мережі ЦНАП, їхніх територіальних підрозділів і віддалених робочих місць. Програма ЄС «U-LEAD з Європою» надала підтримку у проведенні дослідження доступності послуг для мешканців громад.

Сьогодні українці можуть отримати адмінпослуги у 720 ЦНАП. До 2024 року плануємо розширити мережу до 3867 точок доступу — це 1438 ЦНАП, 2326 віддалених робочих місць та 103 територіальні підрозділи ЦНАП.

Під час презентації-обговорення «Моделювання мережі ЦНАП та ВРМ: Карти доступності до адміністративних послуг в областях» Мінцифра презентувала результати дослідження та рекомендації щодо територіальної доступності:

  • найближча точка доступу до адмінпослуг має бути на відстані не більше 14 км;

  • за підтримки державного фінансування у кожній територіальній громаді з’явиться ЦНАП;

  • ключові критерії для створення територіальних підрозділів та віддалених робочих місць адміністраторів — кількість мешканців населеного пункту та його колишній адміністративний статус;

  • один із пріоритетних напрямків розвитку — розширення переліку послуг та розробка інструментів для оцінки якості послуг у кожній точці.

Довідкова інформація: «U-LEAD з Європою» є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами: Німеччиною, Швецією, Польщею, Данією, Естонією та Словенією. «U-LEAD з Європою» робить внесок у створення багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Сайт напряму з покращення якості надання адмінпослуг населення Програми «U-LEAD з Європою»: https://tsnap.ulead.org.ua/

Джерело: https://thedigital.gov.ua/