Мінцифра та Amazon (AWS) співпрацюватимуть для прискорення розвитку хмарних технологій в Україні

15 липня, у Лондоні Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та Директор з цифрових трансформацій у державному секторі Amazon Web Services (AWS) Ліам Максвелл підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо прискорення цифрової трансформації та впроваджень інновацій в Україні. 

Меморандум передбачає співпрацю Мінцифри та AWS з таких напрямів:

а) Розвиток навичок роботи з хмарними технологіями з метою впровадження програм навчання і сертифікації, що базується на хмарних рішеннях.

У межах програми українські навчальні заклади зможуть приєднатися до AWS Academy, що надає студентам, викладачам та навчальним закладам ресурси для прискорення навчання хмарних технологій.  Програма передбачає безкоштовні сервіси, які доступні необмеженій кількості студентів і викладачів. 

b) Підтримка у впровадженні стратегії Міністерства з розвитку ІТ-інфраструктури та поширенні хмарних технологій. Зокрема, за рахунок розвитку малого середнього бізнесу та стартапів, які використовують хмарні рішення

Програми, як AWS Activate, пропонують безкоштовні інструменти для розвитку бізнесу, надають ресурси на використання хмарних сервісів AWS, навчальні програми та консультації експертів. Вони вже допомогли українським стартапам, наприклад, Preply, де з моменту запуску провели понад 10 мільйонів уроків для студентів.

с) Співпраця з питань модернізації ІТ-систем та політики Міністерства у сфері хмарних технологій.

 

Amazon Web Services Понад 15 років Amazon Web Services є найбільш повним і широко застосовуваним у світі хмарним сервісом. AWS постійно розширює свої технології для підтримки практично будь-яких хмарних рішень. На сьогодні у нього більше 200 повнофункціональних сервісів для обчислень, зберігання, баз даних, роботи з мережами, аналітики, машинного навчання та штучного інтелекту (AI), інтернету речей (IoT), мобільних пристроїв, безпеки, гібридної, віртуальної і доповненої реальності (VR і AR), медіа, всього циклу розробки застосунків. Перелічені сервіси покривають 81 зону доступності в 25 географічних регіонах. Мільйони клієнтів, включаючи найбільш швидкозростаючі стартапи, корпорації та провідні державні установи, довіряють AWS змінювати свою інфраструктуру для того, щоб стати більш agile та знизити витрати. Дізнатися більше про AWS: aws.amazon.com.Поширити

Джерело: https://thedigital.gov.ua/