НКЕК СПІЛЬНО З ПОЛЬСЬКИМИ КОЛЕГАМИ ПРОВЕЛИ ЩЕ ОДНУ ПРОДУКТИВНУ ЗУСТРІЧ

  Наприкінці минулого тижня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку(НКЕК) спільно з Офісом електронних комунікацій Республіки Польща (UKE) провели підсумкову конференцію в рамках проекту технічної допомоги “Польська допомога”.

Проект реалізовувався з кінця 2021 року і сьогодні добіг свого логічного завершення. Це вже не перший спільний проект з  актуальними обговореннями та дискусіями, які відбулися між командами експертів НКЕК та UKE.
 Серед яких:
  1.  стандарти якості широкосмугового зв’язку та методи їх контролю
  2.  зобов'язання щодо надання універсальних послуг
  3.  ліцензійні зобов’язання, пов’язані із розподілом радіочастотного спектра для мобільного зв’язку у Польщі
  4.  критерії відбору населених пунктів, у яких забезпечення доступу до широкосмугового Інтернету має бути пріоритетним (для ринків фіксованого та мобільного зв’язку)
  5.  шляхи вирішення проблеми досягнення повного покриття усієї території країни доступом до ШСД та ін.
Завершуючи поточний Проект, НКЕК вже домовилися з UKE про реалізацію нового, та окреслили пріоритетні питання подальшого співробітництва та взаємодії. 

Команда НКЕК висловила слова подяки польській стороні та закликала і надалі підтримувати інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку ЄС, приєднання до роумінгового простору ЄС (RLAH). Також українська сторона запропонувала польським колегам долучатися до відновлення телекомунікаційної інфраструктури України, яка зазнає пошкоджень від постійних обстрілів ворогом.

 

Джерело: https://www.ucrf.gov.ua/