Підтримка України та безпекова ситуація у світі – головні теми Міжнародного галіфакського форуму

У канадському Галіфаксі проходить Міжнародний безпековий форум – щорічна світова конференція з питань безпеки, у якій беруть участь урядовці, представники парламентів демократичних країн світу, фахівці, експерти з міжнародних відносин, безпеки та оборони. У центрі уваги цьогорічного заходу – ситуація в Україні, протистояння російському воєнному вторгненню, яке спричинило наслідки, відчутні не тільки для українців, а і для всього світу.

На полях Форуму відбулася зустріч представників України із сенаторами США, де обговорили безпекову ситуацію та потреби нашої держави для подальшого протистояння російській агресії. 

Перший заступник голови Держспецзв’язку Дмитро Маковський розповів про руйнування окупантами телеком-інфраструктури та потреби України під час її відновлення на деокупованих територіях, а також про становище у кіберпросторі та протистояння атакам російських хакерів. Зокрема нагадав, що кіберпростір не має кордонів, і для посилення кіберзахисту потрібні спільні зусилля. Він також наголосив на важливості підтримки України щодо посилення фізичного захисту критичної інфраструктури, особливо – енергетичної, яка зараз є основною ціллю країни-терориста.

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина підкреслила, що допомога партнерів має неабияке значення для перемоги України у війні та перемоги демократії. Окрім того, вона акцентувала увагу на тому, що сьогодні є пріоритетами для нашої країни: це захист від атак росії цивільного населення та критичної інфраструктури, постачання озброєння та продовження санкційного тиску на росію для послаблення її військового потенціалу.

Увесь демократичний світ бачить загрози, що виникли внаслідок розв’язаної росією війни проти України. Об’єднуємо зусилля задля подолання викликів та покращення безпекової ситуації. 

Джерело: https://cip.gov.ua/ua