Щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж

13 травня 2020 року Верховною Радою України прийнято в другому читанні і вцілому Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж".

Законом посилено кримінальну та адміністративну відповідальність осіб за пошкодження, руйнування складових телекомунікаційної мережі.

Законом для цього внесено відповідні зміни до статті 360 Кримінального кодексу України та статті 147 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Змінами статтю 147. «Порушення правил охорони телекомунікаційних мереж» Кодексу України про адміністративні правопорушення викладено в редакції, згідно з якою: «Порушення правил охорони телекомунікаційних мереж або пошкодження телекомунікаційної мережі чи технічних засобів телекомунікації, чи споруд електрозв’язку, що входять до складу телекомунікаційної мережі, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Законом статтю 360 «Умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі» Кримінального кодексу викладено в такій редакції: «1. Умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі чи технічних засобів телекомунікації, чи споруд електрозв’язку, що входять до складу телекомунікаційної мережі, якщо такі дії спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг, -

караються штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до ста двадцяти годин, або обмеженням волі на строк від одного до трьох років.

  1. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або загальнонебезпечним способом, –

караються штрафом від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Приміткою у цій статті майнова шкода визнається заподіяною у великому розмірі, якщо її розмір у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Тяжкими наслідками у цій статті вважаються дії, що спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг на критично важливі об’єкти інфраструктури».

Проект Закону зареєстровано за №2654.

Джерело: https://rada.gov.ua/