Участь України у спільному Саміті BEREC–EMERG–EaPeReg–REGULATEL

02 жовтня 2019 року у м. Іракліон (Грецька Республіка) відбувся спільний Саміт Органу європейських регуляторів у сфері електронних комунікацій (BEREC), Мережі регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства (EaPeReg), Латиноамериканським форумом регуляторів у сфері телекомунікацій (REGULATEL) та Європейсько-Середземноморською мережею регуляторів (EMERG) на тему: “Визначальні фактори інвестування у мережі з надвисокою пропускною здатністю” (далі – Саміт).

Спільний Саміт проводиться раз на два роки у рамках двосторонніх Меморандумів про співробітництво BEREC з EMERG, EaPeReg та REGULATEL.

Участь у цьогорічному Саміті взяли глави та представники національних регуляторних органів країн Східного партнерства, країн-членів ЄС, країн Близького Сходу, Латинської Америки та Північної Африки, що є членами BEREC, EMERG, EaPeReg та REGULATEL (віддалена участь), DAS, представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації та інші. 

Основна увага учасників була сфокусована на обговоренні питань та досвіду щодо інвестування у мережі з надвисокою пропускною здатністю, які були представлені представниками BEREC, EMERG та EaPeReg. Зокрема, було проведено дві тематичні сесії, у ході яких обговорювалися питання щодо визначальних факторів інвестування у мережі з надвисокою пропускною здатністю/very high capacity networks (VHCN) та щодо можливого впливу державного субсидування на конкуренцію.

Важливою подією Саміту стала спеціальна сесія присвячена церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння між BEREC та EaPeReg, з метою продовження терміну його дії на наступні два роки та подальшої успішної співпраці країн Східного партнерства та держав-членів Європейського Союзу у рамках цих платформ.

Участь України у Саміті сприяла поглибленню діалогу з главами регуляторних органів електронних комунікацій країн-членів ЄС та розширенню діалогу з регуляторними органами країн-членів EMERG, а також обміну досвідом з питань, що обговорювалися у ході заходу, що сприятиме подальшому співробітництву та просуванню регіональних ініціатив.