Українці і надалі отримуватимуть доступні послуги роумінгу перебуваючи в ЄС

НКЕК спільно з українськими операторами продовжує докладати зусиль, щоб українці, які вимушено перебувають в ЄС, а на сьогодні - це понад 4,9 млн. осіб, залишалися на зв’язку з рідними та мали доступ до інформації, отримуючи доступні чи безкоштовні послуги міжнародного роумінгу та міжнародних дзвінків.

З цією метою, під егідою Європейської комісії та за підтримки НКЕК, сім українських (Kyivstar, Vodafone Ukraine, lifecell, Укртелеком, Data Group, Vega Telecom Group та 3Mob) та двадцять європейських мобільних та фіксованих операторів підписали нову Спільну Заяву про координацію зусиль для забезпечення доступного роумінгу для українців в ЄС (Joint Statement).

Про що також сьогодні оголосила Президент Європейської Комісії пані Урсула фон дер Ляєн під час спільної з Прем’єр-міністром України Денис Шмигаль прес-конференції.

Нова Спільна заява є продовженням тих домовленостей, які були досягненні у рамках попередньої Спільної заяви, укладеної 8 квітня 2022 року та, яка діяла протягом останніх 9 місяців.

Реалізація попередньої Спільної заяви дала змогу українським операторам пропонувати своїм абонентам доступні послуги роумінгу щонайменше в 25 державах-членах ЄС, і навіть охопити країни, які не входять в ЄС.

Трішки цифр (липень-грудень 2022):

  • кількість активних роумерів коливається в межах від 3,9 до 4,4 млн абонентів на місяць.
  • споживання голосового трафіку у міжнародному роумінгу збільшилося з 17 хв до 52 хв, в середньому на одного абонента на місяць.
  • трафік споживання даних у міжнародному роумінгу збільшився з 474 Мб до 3,6 Гб, в середньому на одного абонента на місяць.

Така динаміка свідчить про зростання доступності таких послуг для українських споживачів.

Безумовно, переваги від Спільної заяви поширюються і на українців, які виїжджають до ЄС з короткостроковою метою.

 

Джерело: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=572867744880232&id=100064710337365