Уряд ухвалив Постанову, якою здійснив черговий перегляд Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України

Для забезпечення можливості підключення до мережі Інтернет у режимі польоту на всіх етапах від посадки до висадки (G2G), заміни застарілих стандартів, а також для впровадження чергового релізу стандарту IEEE 802.11, виділення рухомій радіослужбі додаткових діапазонів, надання можливості проведення конкурсу/тендеру для радіотехнології IMT та користування високошвидкісним Інтернетом на всіх міжнародних автошляхах та в усіх населених пунктах Уряд під час чергового засідання сьогодні вніс зміни до основних нормативно-правових актів у сфері радіочастотного ресурсу.

Зокрема, постановою «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2005 р. № 1208 і від 9 червня 2006 р. № 815» внесено зміни до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Таке рішення Уряду надасть можливість операторам телекомунікацій використовувати устаткування на базі нових стандартів широкосмугового радіодоступу. Це дозволить покращити якість телекомунікаційних послуг у громадському транспорті, корпоративному середовищі, торгових залах, готелях або вокзалах. Крім того, авіаперевізники отримають можливість надавати пасажирам авіакомпаній послуги з підключення до мережі Інтернет у режимі польоту на всіх етапах від посадки до висадки.

Також ухвалена сьогодні постанова зумовить оновлення бази стандартів, доповнення переліку смуг радіочастот для використання рухомим (мобільним) зв’язком IMT, надасть можливість розширити покриття території України мережами рухомого (мобільного) зв’язку третього та четвертого поколінь.

Джерело: http://www.dsszzi.gov.ua/