Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA взяла участь у Міжнародних закритих кібернавчаннях CyberEx для команд CERT / CSIRT

Кібернавчання International CyberEx проходили 30 червня - 1 липня. Вони були організовані Іспанським національним інститутом кібербезпеки (Incibe) та Організацією американських держав (OAS). Україна є спостерігачем при Організації американських держав з травня 1994 року. Представники нашої країни регулярно беруть участь у сесіях Генеральної асамблеї, засіданнях Постійної ради та інших органів ОАД.

Навчання CyberEx проходили за моделлю CTF (Capture The Flag). Учасники набували досвіду моніторингу вторгнень, відпрацьовували реагування на кіберінциденти та вдосконалювали навички комп’ютерної криміналістики. 

Навчання складались з питань та ситуацій за категоріями: комп’ютерна криміналістика, реверс-інжиніринг (зворотня обробка), криптографія та пентестінг (тест на проникнення). Кібератаки були подібними до тих, які є в реальному світі. 

Однією із 80 команд-учасниць стала урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка за підсумками змагань посіла 43 місце.

Мета Держспецзв'язку – підвищити рівень кіберстійкості України на міжнародному рівні. Одна з найважливіших складових кіберстійкості – це рівень підготовки фахівців і відповідність їхніх навичок реаліям часу. Участь фахівців Державного центру кіберзахисту в подібних міжнародних кібернавчаннях суттєво допомагає підвищенню кваліфікації кіберзахисників та інтеграції України в міжнародну кіберспільноту

Джерело: https://cip.gov.ua/