В Україні створять Систему моніторингу якості мобільного зв’язку

НКРЗІ спільно з Українським державним центром радіочастот, Держспецзв’язку та Мінцифри впроваджують Систему моніторингу якості мобільного зв’язку.

Моніторинг дозволить визначити проблемні ділянки та покрити їх якісним зв’язком. Відповідний договір фінансового лізингу для закупівлі Системи моніторингу та збору значень параметрів якості надання послуг мобільного зв’язку уклали у Державному підприємстві «Український державний центр радіочастот».

За договором планується поставити спеціалізований апаратно-програмний комплекс компанії Rohde&Schwarz. Цей комплекс виробляє провідний світовий постачальник обладнання для тестування мереж мобільного зв’язку. 

Система моніторингу якості мобільного зв’язку потрібна для:

  • задоволення попиту абонентів на телекомунікаційні послуги;
  • збільшення обсягів надання цих послуг, покращення якості зв’язку;
  • захисту прав споживачів: система дозволяє не лише вимірювати, фіксувати та обробляти показники, а й оперативно передавати дані регулятору – НКРЗІ.

Перша партія такого обладнання з’явиться в Україні вже на початку липня цього року.

Держава надає операторам частоти на умовах, що вони надаватимуть громадянам якісні послуги. Саме тому державі важливо мати можливість вимірювати якість. Система моніторингу та збору значень параметрів якості надання послуг рухомого (мобільного) зв’язку зможе перевіряти повноту та сумлінності виконання умов, виставлених державою. Окрім цього, обладнання дозволить проводити контроль за якістю послуг мобільного зв’язку як в межах населених пунктів, так і на дорогах міжнародного та національного значення.

З метою підвищення якості послуг зв'язку для абонентів Адміністрація Держспецзв’язку підготувала проєкт наказу «Про затвердження Вимог щодо рівня якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку». Документ вже пройшов обговорення з представниками ринку та перебуває на погодженні.

Джерело: https://cip.gov.ua/