Вже понад 25% українців користується електронними довірчими послугами

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України представила звіт з оцінки діяльності суб’єктів відносин у сфері електронних довірчих послуг (ЕДП) щодо дотримання вимог законодавства. 

Від початку імплементації законодавства України до стандартів Європейського Союзу у сфері ЕДП кількість електронних довірчих послуг постійно зростає. Так само зростає й кількість користувачів.

Протягом восьми років, з 2012 року по 2020 рік, кількість укладених договорів у сфері ЕДП зросла у 14 разів – до 3,99 млн. Аудиторія ЕДП у 2020 році сягнула 25,1% загальної чисельності населення України, що пов’язано з розвитком інформатизації суспільства. 

Наразі в Україні є 23 кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, що внесені до Довірчого списку. Протягом 2020 року Адміністрація Держспецзв'язку виявила порушення вимог законодавства тільки в однієї компанії – ТОВ «Ключові Системи». Вона виключена з Довірчого списку. 

Адміністрація Держспецзв'язку постійно проводить невиїзні заходи державного нагляду за дотриманням вимог законодавства суб’єктами правових відносин у сфері ЕДП.

З 2014 року по 2020 рік державний нагляд у сфері ЕДП виявив 26 порушень, з них у 2020 році – тільки одне. Протягом останніх п'яти років було порушено чотири справи. Одну з них – у минулому році. 

Ознайомитися зі звітом можна за посиланням: https://bit.ly/3sWT35j 

Джерело: https://cip.gov.ua/