Президент України підписав Указ про підготовку до запуску зв’язку 5-го покоління в Україні

17 травня 2019 року, у Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства, Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління», яким чітко визначається графік запуску зв’язку стандарту 5G у 2020 році.

У церемонії підписання Указу взяв участь Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Олександр Животовський, який підкреслив актуальність слів Президента України: «5G має відбутися наступного року, наразі одночасно з іншими країнами світу, і щоб ніколи більше Україна не пасла задніх у розвитку нових технологій». О. Животовський також подякував Уряду за співпрацю у впровадженні 3G і 4G зв’язку.

У свою чергу Президент висловив подяку Уряду та національному регулятору за ефективну та скоординовану роботу з підготовки запровадження зв’язку нового покоління в Україні. Глава держави наголосив на важливості запровадження новітньої інформаційної технології – стандарту зв’язку 5G для сільської місцевості та телемедицини, розвитку нової української школи та інтерактивного навчання, доступу до найкращих практик світової освіти, можливості забезпечення безпеки людей та розвитку нових ЗМІ. При цьому він зазначив, що український ІТ-сектор і економіка країни в цілому із запуском даного покоління зв’язку отримає величезні перспективи для зростання.

Джерело: https://nkrzi.gov.ua