Меморандум про співпрацю у сфері розвитку ШСД до мережі Інтернет на об’єктах транспортної інфраструктури

19 червня 2020 року Міністерство інфраструктури України, Міністерство цифрової трансформації України, Державне агентство автомобільних доріг України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, Українська асоціація операторів зв’язку «Телас», Інтернет Асоціація України та Асоціація «Телекомунікаційна палата України» підписали Меморандум про співпрацю у сфері розвитку широкосмугового доступу до мережі Інтернет на об’єктах транспортної інфраструктури.

Як зазначив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій «Впровадження мережі “розумних доріг” – це майбутнє транспортної галузі. І перше, що необхідно для реалізації цього завдання – це, звичайно, якісний зв’язок, який буде проходити вздовж автомобільних доріг загального користування державного значення. Тому під час капітального ремонту цих автошляхів однією з вимог до замовника має бути розбудова необхідної інфраструктури для прокладання  оптико-волоконних ліній електронних комунікацій, в тому числі, з метою впровадження інтелектуальних транспортних систем з урахуванням будівельних норм, які є важливими для підвищення безпеки на транспорті та запобігання можливих ДТП, моніторингу руху та ефективного управління транспортними потоками» - зазначив він.

Відповідно до Меморандуму, всі його сторони здійснюватимуть співпрацю за напрямом впровадження інтелектуальних транспортних систем та їх влаштування на автомобільних дорогах загального користування державного значення. Зокрема, при здійсненні закупівель робіт з капітального ремонту цих автошляхів Укравтодор забезпечуватиме включення до вимог замовника положень, спрямованих на розвиток широкосмугового доступу до інтернету, а також розбудови інфраструктури, необхідної для прокладання  оптико-волоконних ліній електронних комунікацій.