Оперативна інформація Держспецзвʼязку про роботу мобільних мереж станом на 11:00 10 березня 2022 року

Оператори мобільного звʼязку та інтернет-провайдери в Україні працюють стабільно та продовжують надавати послуги електронних комунікацій.

✔️ На вимогу Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій при Державній службі спеціального звʼязку та захисту інформації України, у великих містах, спільно з органами місцевого самоврядування, провайдери та оператори підключають бомбосховища до мережі Інтернет. 

Прохання до розпорядників бомбосховищ не встановлювати жодних систем відеофіксації та систематично проводити з населенням роз'яснювальну роботу щодо недопустимості онлайн-стріму з бомбосховищ, розкриття місцеперебування та осіб, які там перебувають.

☎️ У низці областей, були проведені заходи із резервування каналів звʼязку. Окрім цього, зарезервовано та налаштовано переадресації на номери 101,102,103 та 104 у Чернігівській та Луганській областях.

Мобільні оператори Київстар, Vodafone та Lifecell в тісній взаємодії з Держспецзв'язку, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК), Мінцифрою у лічені години запустили національний роумінг у відповідь на відключення ворогом від зв’язку Херсонської та частини Миколаївської областей. 

АТ “Укртелеком” відновив надання послуг у Чернігівській області, однак через аварії на магістральних лініях у Сумській, Херсонській, Миколаївській та частині Київської областей зазнавали перебоїв зі звʼязком. Роботи з відновлення інтернет-послуг Київській області тривають. Також, оператор зняв обмеження швидкості доступу до інтернету в усіх областях, окрім Чернігівської та Сумської областей – пріоритет надається на критичні потреби ЗСУ та обʼєктам критичної соціальної інфраструктури. Загальна кількість регіональних вузлів зв’язку, що працюють – збільшилася до 77%.

Системи оперативно-технічного управління комунікаційними мережами продовжують функціонувати у режимі управління під час воєнного стану, яке здійснює Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій при Державній службі спеціального звʼязку та захисту інформації України.

Джерело: https://cip.gov.ua/