Щодо посилення відповідальності за умисне пошкодження об'єктів телекомунікацій

05 червня 2019 року під час  засідання Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності  було розглянуто та ухвалено висновок з пропозицією про прийняття Верховною Радою України проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за умисне пошкодження об'єктів телекомунікацій, припинення незаконного збагачення за допомогою операцій з металобрухтом)» (реєстр. №8544) за основу з дорученням головному комітету підготувати його до другого читання. 

Необхідність такого законодавчого регулювання зумовлена тим, що оператори телекомунікацій та суб’єкти господарювання інших сфер діяльності постійно зазнають багатомільйонних збитків від злочинів, пов’язаних з крадіжками телекомунікаційного обладнання та пошкодженнями телекомунікаційних мереж, кабельних, радіорелейних ліній зв’язку, порушенням цілісності колодязів кабельної каналізації електрозв’язку.

Зокрема, збитки, що були завдані операторам телекомунікацій за 2018 рік склали 578 млн.грн., а за останні 4 роки складають понад 1,3 млрд. гривень.

У засіданні Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності брали участь Олександр Данченко Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку та представники Української асоціації операторів зв’язку «Телас».