У Бухаресті триває Повноважна конференція Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ)

10 жовтня на пленарному засіданні розглянули питання щодо виконання Резолюції 1408 стосовно підтримки у відновленні телеком-інфраструктури України. Низка країн уже перерахували кошти для відновлення української телекомунікаційної інфраструктури. 

Українська делегація вкотре акцентувала на тому, що рф здійснює напади на об’єкти критичної інфраструктури нашої держави, включно з телекомунікаційною інфраструктурою, що є прямим порушенням цінностей МСЕ.  

49 країн-членів МСЕ, серед яких – Канада, Японія, Республіка Молдова, Чорногорія, Норвегія, Швейцарія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки та інші – підтримали спільну заяву, у якій, зокрема, йдеться про допомогу у відновленні зруйнованих росією об'єктів телеком-сфери.

«Закликаємо держави-члени та Союз продовжувати надавати допомогу та фінансові внески Україні з метою відновлення її телекомунікаційного сектору та підтримувати використання телекомунікацій/ІКТ для відновлення і сталого розвитку. Як важливий член ООН, МСЕ не може ігнорувати того факту, що саме росія несе відповідальність за війну в Україні» – зазначено у заяві. 

Нагадаємо про жахливі наслідки повномасштабного вторгнення росії в Україну для телеком-інфраструктури:

  • 4 000 пошкоджених або захоплених базових станцій операторів зв’язку,
  • понад 60 тисяч кілометрів пошкоджених або захоплених волоконно-оптичних ліній зв’язку,
  • 18 знищених антенно-мачтових споруд, які забезпечують трансляцію теле- та радіосигналу в Україні.

Мета росії – не розвиток, а знищення. Дякуємо усім, хто це бачить та підтримує Україну.

Джерело: https://cip.gov.ua/