Україна взяла участь у Форумі з довірчих послуг: результати співпраці з Європейською Комісією

Мінцифра, Держспецзвʼязку, ДП «Дія», Національний банк України за підтримки EU4DigitalUA взяли участь у восьмому Форумі з довірчих послуг у Берліні, організованому агенцією ENISA. Обговорили проміжні результати співпраці з європейськими колегами та інтеграцію до європейського середовища довірчих послуг.

На Форумі представники Європейської Комісії відзначили результати України на шляху до впровадження Регламенту eIDAS і участь у розробці електронного гаманця EU Digital ID Wallet. 

На Форумі відзначили прогрес України на шляху до інтеграції в єдиний європейський простір. Презентували спільні з Україною напрацювання, які спростять технологічне визнання удосконалених електронних підписів в ЄС. Поки що вони залишаються на стадії тестування в статусі проєкту, але в найближчому майбутньому можуть впроваджуватися. 

Також розповіли про спільну роботу Європейської Комісії та України у сфері електронної ідентифікації. Зокрема, представили результати з розгортання eIDAS-вузла для забезпечення інтероперабельності електронної ідентифікації з eIDAS-інфраструктурою. 

Крім цього, відбулися зустрічі з міжнародними експертами EU4DigitalUA, які беруть участь у розробці законопроєкту №6173 та підготовці українського органу оцінки відповідності. 

 
 
Джерело: https://thedigital.gov.ua/