Енергонезалежний інтернет від Укртелекому

Як дізнатися чи буде доступний інтернет за конкретною адресою у час вимкнення електроенергії

 Укртелеком запустив на власному  спеціальний розділ https://internet.ukrtelecom.ua/, де клієнти з будь-якого регіону України (лише підконтрольні і деокуповані території) зможуть дізнатися, чи доступна за їх адресою послуга енергонезалежного інтернету від Укртелекому.

На превеликий жаль, віялові та екстрені відключення  електроенергії –  нова реальність для всіх українців. Коли ж зникає електроенергія, то знеструмлюються і вузли зв’язку. Тому Укртелеком заживлює свої вузли,  використовуючи акумуляторні батареї (АКБ) або генератори. Наразі, більшість об’єктів зв’язку Укртелекому укомплектовані АКБ, які працюють від двох до чотирьох годин або генераторами автономного живлення, що мають резервний запас палива на 8 годин. Усі магістральні вузли та найважливіші інтернет-вузли доступу обладнані генераторами автономного живлення, що мають резервний запас палива не менше, ніж на 24 години або на 48 годин у залежності від об’єкту зв’язку.

 Енергонезалежний інтернет від Укртелекому забезпечено для двох основних технологій надання послуг інтернет – для ADSL і для оптичної технології PON.  Загалом, приблизно 60% абонентів Укртелекому по Україні забезпечені енергонезалежним інтернетом. 

 У новоствореному розділі на сайті Укртелекому можна дізнатися не тільки про наявність послуги за адресою, але і скільки орієнтовно годин буде працювати інтернет під час вимкнення електроенергії на об’єкті зв’язку, що обслуговує цю адресу. А також подати заявку на підключення  енергонезалежного інтернету. Для цього потрібно лише вказати конкретну адресу (назву населеного пункту, вулицю, номер будинку).

 Але для того щоб абоненти Укртелекому могли користуватися послугами фіксованого інтернету, необхідно щоб і клієнтське обладнання – модем/роутер – працювало та не було знеструмленим. Інструкція, як можна заживити своє обладнання, теж є на сайті.

 Джерело: https://ukrtelecom.ua/