Фахівці УДЦР провели вимірювання рівня електромагнітних випромінювань від базових станцій стільникового зв'язку

Днями інженери Департаменту РЧМ та забезпечення АСРМ здійснювали вимірювання рівня випромінювання від базових станцій у багатолюдних місцях міста Києва.

Зазначені вимірювання проводилися відповідно до Плану заходів з виконання доручення Президента України від 20.07.2020 № 01-01/631 про інформування населення України щодо впливу мобільних технологій (4G, 5G) на здоров’я людей.

Для вимірювання рівня електромагнітних випромінювань, фахівці УДЦР використовують спеціальне технічне обладнання, - прилад, який вимірює густину потоку енергії випромінювання від базових станцій мереж стільникового зв’язку.

Довідково: базові станції які не створюють випромінювання мають не перевищувати граничну норму 10 мікроват на см квадратний згідно державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, затверджених 239  наказом МОЗ України від 1 серпня 1996 року. У більшості країн Європи така норма дорівнює 1000 мікроват на см квадратний, тобто у 100 разів більше, ніж в Україні.

 Результати дивіться у відео на Youtube каналі УДЦР: https://www.youtube.com/watch?v=sPfNFKk3y58

Джерело: https://www.ucrf.gov.ua/