Київстар продовжує розвивати мережу для «розумних» пристроїв

Мережа «інтернету речей» від Київстар успішно протестована та запущена  ще в трьох областях України.

Після успішного тестування в першому півріччі 2019 року Київстар розгорнув технологію NB-IoT (Narrow Band Internet of Things) - мережу для «розумних» пристроїв - в Харківській, Дніпропетровській і Львівській областях. Якість роботи мережі було перевірено з використанням обладнання на чотирьох промислових і муніципальних підприємствах, а також за участю підприємств ЖКГ, постачальників тепла і водних ресурсів, ІТ розробників обладнання для «інтернету речей». В цілому, з моменту початку тестування мережа NB-IoT вже пілотно працює на 28 фрагментах мережі Київстар в Києві, Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі.

Ключовий учасник в ланцюзі тестування мережі - це «розумний» лічильник, який здійснює моніторинг якості електро-, тепломережі та подачі води або газу. Тестування з використанням інтелектуальних лічильників дозволяє перевірити повний цикл роботи мережі NB-IoT, оперативно виявити дефекти і усунути помилки. Одним з партнерів, який приєднався до тестування мережі на початку року і на базі якого Київстар надалі розгорнув мережу NB-IoT, стала компанія-розробник ІТ-рішень в сфері обліку природних ресурсів «ІТР Україна». В якості тестових зразків фахівці підключили до мережі NB-IoT на базі стандарту зв'язку 4G (LTE) електронні лічильники показань споживання газу, води і електрики, дані з яких автоматично надходили на сервер компанії «ІТР Україна».

В цілому, за словами декількох учасників тестування, економія в проекті Smart Metering - «розумні» датчики вимірювання споживання водних ресурсів - становить близько 17% всіх операційних витрат підприємства. Економія включає в себе скорочення витрат на оплату праці персоналу, палива і обслуговування авто.

Бізнес-клієнти Київстар можуть замовити як підключення до мережі NB-IoТ, так і «розумні» пристрої, і програмне забезпечення для моніторингу та управління. 

NB-IoT (Narrowband Internet of Things) – технологія бездротової вузькосмугової передачі даних у стандарті 3GPP, розроблена спеціально для пристроїв «інтернету речей». Технологія забезпечує середу збору даних з різних пристроїв: датчиків, лічильників, сенсорів, тощо; і відноситься до «енерго-ефективних мереж далекого радіусу дії» LPWAN (англ. Low-power Wide-area Network).  NB-IoT забезпечує двосторонній зв'язок пристроїв, що діє в частотному каналі шириною 200 кГц. Швидкість передачі даних в мережі NB-IoT - до 200 кбіт /с, що є достатнім для пристроїв, які періодично передають однотипні дані невеликого обсягу.

Джерело: https://kyivstar.ua/