Київстар та ЄМА об’єдналися для боротьби з кібершахрайством

Найбільший український телеком оператор Київстар та  Асоціація членів платіжних систем «ЄМА» підписали Меморандум про співпрацю. Партнери ставлять за мету інформувати українців та навчати користувачів інтернет-послуг розпізнавати та обходити пастки кібершахраїв.

За даними ЄМА, щодня 1-2% українців стикаються з кіберзлочинцями через телефон, електронну пошту, в інтернет-крамницях, онлайн-сервісах з публікації оголошень, працевлаштування та кредитування. Відповідно до статистики, у 2020 році в Україні щодня у середньому здійснювалось 280 успішних для шахраїв незаконних операцій, тобто 12 на годину (!).

Найбільш дієвим способом боротьби із платіжним шахрайством, зокрема соціальною інженерією, є підвищення рівня фінансової грамотності та платіжної гігієни населення. Без тематичних освітніх програм та поширення роз’яснювальної інформації серед громадян неможливо кардинально вирішити проблему кібершахрайства.

Нині боротися з шахрайством та ставати фінансово і кіберосвіченим можна граючись – завдяки онлайн грі «Zдолай шахрая», яка складається з 57 тематичних частин симуляторів різних видів платіжного шахрайства: телефонне, банкоматне та кредитне; викрадення SIM-карт; «розіграші» призів, тощо. Кожен рівень – окремий вид шахрайства та роз’яснення, як обійти пастку.

Київстар активно протидіє мобільному шахрайству та попереджає абонентів про необхідність захисту особистих даних, зокрема вберегтися від викрадення  SIM-картки можна за допомогою переходу на контрактну форму обслуговування (більше 90% абонентів в Україні – неідентифіковані, оператор не може підтвердити їх особистість при перевипуску SIM-картки, адже не має персональних даних таких абонентів).

Нагадаємо, що в липні 2020 року телеком оператор також став генеральним партнером Всеукраїнської інформаційної програми Національного банку України #ШахрайГудбай. А у лютому 2020 року Київстар разом із Міністерством цифрової трансформації та Уповноваженим Президента з прав дитини запустили інформаційну кампанію #Не_ведись та просвітницький портал https://stop-sexting.in.ua/  з метою захисту дітей в інтернеті.

Джерело: https://kyivstar.ua/