lifecell долучився до підготовки спеціалістів УТОС, що навчатимуть людей з вадами зору користуватися сенсорними смартфонами

25 лютого 2019 року. За підтримки діджитал-оператора lifecell здійснено підготовку тренерів з невізуальної доступності сенсорних смартфонів. Дана підготовка проводилася Навчально-інформаційним комп’ютерним центром Українського товариства сліпих (УТОС) задля того, щоб масштабувати в регіони проект з безкоштовного навчання людей з вадами зору користуванню сучасними смартфонами.

Навчання проходили представники УТОС з Дніпра та Маріуполя, що вже мали базові знання із сенсорних смартфонів та бажають допомагати іншим незрячим у своїх регіонах опановувати нові можливості. Підготовка тривала протягом трьох тижнів, з 4 по 22 лютого, у формі вебінарів та семиденного інтенсивного семінару. Унікальний навчальний курс було розроблено та проведено спеціалістами комп’ютерного центру УТОС, що мають багаторічний досвід  роботи з незрячими. lifecell надав для проведення курсу смартфони General Mobile 8, а також забезпечив проїзд і проживання в Києві представників УТОС з регіонів.

«Звичайний смартфон та цифрові додатки здатні суттєво полегшити життя людини з інвалідністю по зору. Проте для незрячого сучасний смартфон – це спочатку не більше ніж гладенький прямокутник. Для того щоб незряча людина змогла ним користуватися, потрібне бажання та неабияке терпіння. Минулого року завдяки lifecell нам вдалося запустити курси з невізуальної доступності сенсорних смартфонів. І сьогодні  вони є чи не єдиними в Києві. В регіонах таке навчання взагалі відсутнє.  Навіть при тому, що ми навчаємо безкоштовно, незрячим людям з регіонів зазвичай не вистачає ані фінансових, ані фізичних можливостей проходити тренінги в столиці. Саме тому підготовка кваліфікованих спеціалістів з регіонів та масштабування курсів на інші області є такими необхідними.  Приємно розуміти, що разом із технологіями сьогодні в Україні розвивається й соціально відповідальний бізнес і за підтримки lifecell, нам вдається реалізовувати  даний проект», – зазначив Олександр Гордійко, директор Навчально-інформаційного комп’ютерного центру УТОС.

«Ми впевнені, що досвідчені тренери з невізуальної доступності сенсорних смартфонів допоможуть якомога більшій кількості людей з вадами зору навчитися використовувати максимум можливостей сучасних пристроїв та відкриють шлях до особистої незалежності. Команда lifecell і надалі підтримуватиме Навчально-інформаційний комп’ютерний центр УТОС, адже одним з основних КСВ-напрямків компанії вже багато років поспіль є розвиток інклюзії та надання рівних можливостей за допомогою сучасних технологій та цифрових послуг», – прокоментував Денис Казван, керівник департаменту корпоративних комунікацій lifecell.

Більш детальна інформація про курси невізуальної доступності сенсорних смартфонів міститься  на офіційному сайті Навчально-інформаційного комп’ютерного центру УТОС www.blind.org.ua або у Facebook https://www.facebook.com/blind.org.ua.

 

Джерело: https://www.lifecell.ua