lifecell застосував революційне рішення Huawei для доступу до мобільного Інтернету у віддалених районах

lifecell першим в Україні використав революційну технологію надання доступу до мобільного широкосмугового Інтернету у віддалених селах. Пілотний проект реалізовано на автотрасі територіального значення в Запорізькій області поблизу села Новобогданівка з використанням рішення RuralStar компанії Huawei. В результаті місцеві жителі, які до цього могли користуватися лише голосовим зв’язком lifecell, отримали доступ до високошвидкісного мобільного Інтернету. 

 Перші тести нової технології компанія проводила в Харківській області. Загалом у 2019 році партнери планують ввести в експлуатацію кілька майданчиків мобільного зв’язку з використанням рішення RuralStar . В результаті доступ до мережі 3G отримають мешканці віддалених населених пунктів, які на даний момент мають лише 2G-покриття. Інвестиції в проект оцінюються в кілька сотень тисяч доларів. Економія коштів складе до 20% порівняно з традиційним методом побудови мережі.

«lifecell та Huawei вперше застосували рішення для бездротової передачі даних між віддаленими майданчики мобільного зв’язку поза межами прямої видимості, використовуючи наявний радіоканал. Це дозволило запустити зв’язок 3G без заміни радіорелейного обладнання. RuralStar розроблено для прискорення, спрощення та здешевлення побудови базових станцій в селах. Його революційною особливістю є використання для передачі сигналів між майданчиками тих самих радіочастот, що й для надання послуг мобільного зв’язку. Тобто, вам не потрібно прокладати кабель чи будувати радіорелейні антени в межах прямої видимості. Це дуже зручно при проведенні робіт по  покращенню зв’язку в гірській місцевості.  Ми вважаємо, що в Україні є попит на таку технологію, оскільки майже 20% населення та близько половини території країни не має доступу до 3G», – зазначив керівник проекту компанії «Хуавей Украина» Чжан Хайчао.

«lifecell гнучко використовує переваги нових технологій, щоб забезпечити якомога більше якісних послуг абонентам. Для цього ми співпрацюємо з провідними виробниками телекомунікаційного обладнання. Наприклад, в 2017 році компанія першою в світі запустила у Львові рішення EasyMacro 2.0 компанії Huawei для збільшення ємності мережі в місцях великого скупчення людей. З цим же вендором ми протестували рішення RuralStar, яке отримало в минулому році на Всесвітньому мобільному конгресі в Іспанії нагороду GSMA як «Краща мобільна інновація для ринків, що розвиваються». Ця розробка відкриває мешканцям невеликих населених пунктів доступ до інноваційних послуг, наприклад, до телемедицини, віддаленого навчання, електронного уряду», – прокоментував керівник департаменту управління технологіями та забезпечення контролю lifecell Костянтин Сотніков.

Рішення RuralStar розроблено в 2017 році для здешевлення робіт з надання послуг зв’язку в сільській місцевості. Забезпечує покриття на відстані до 40 км від основної базової станції. Термін повернення інвестицій в будівництво одного сайту не перевищує 5 років завдяки скороченню витрат на виготовлення і установку устаткування і низькому енергоспоживанню. Наприклад, вартість щогли для RuralStar в кілька разів дешевше, ніж будівництво радіорелейної вежі. Для енергопостачання можливе використання сонячних батарей. Рішення вже застосовують кілька десятків мобільних операторів в 20 країнах, включаючи Індонезію, Мексику і Таїланд десятків мобільних операторів в 20 країнах, включаючи Індонезію, Мексику і Таїланд.

 

Джерело: https://www.lifecell.ua