«Розумний» облік: пілотний проєкт Київстар з Херсонводоканалом заверешено

Реалізований проєкт з Херсонським водоканалом на базі технології NB-IoT дозволив в тестовому режимі вести автоматизований збір, облік і обробку даних з датчиків подачі води в багатоквартирних будинках міста Херсон.

У квітні 2020 року Київстар та Херсонский водоканал запустили проєкт smart metering в тестовому режимі. В рамках проєкту в 12 багатоквартирних будинках Херсона були встановлені «розумні» водоміри нового зразка з модемами, які працюють на технології NB-IoT. «Розумне» обладнання збирає дані про обсяг подачі води у вказаний час і передає на обробку на сервер управляючій компанії в спеціально розроблене програмне забезпечення. Для роботи пристроїв використовується окрема VPN-мережа Київстар.

Smart metering дозволяє не тільки автоматизувати процес збору даних, їх обробку і управління, а й автоматично виявляти аварії на транспортній мережі з системою оповіщення. Завдяки технології NB-IoT, модеми на одному заряді батареї можуть працювати від 7 до 10 років. Незважаючи на залізобетонний фундамент в підвалах, рівень сигналу технології дуже стійкий, що успішно підтверджено результатами пілотного проєкту.

З досвіду реалізації проєктів NB-IoT компанії Київстар, в середньому розрахункова економія із застосуванням рішення smart metering становить близько 17-20% всіх операційних витрат. Важливо враховувати, що розмір економічного ефекту залежить від масштабу IoT рішення. Експерти Київстар спільно з замовниками проводять діагностику поточних бізнес-процесів, щоб виявити можливості трансформації поточних процесів, що призведе до мінімізації витрат, скорочення часу виробничого циклу і підвищення стабільності роботи підприємства.

*NB-IoT (Narrowband Internet of Things) – NB- IoT (Narrowband Internet of Things - технологія бездротової вузькосмугової передачі даних в стандарті 3GPP, розроблена спеціально для пристроїв Інтернету речей. Технологія забезпечує середу збору даних з різного устаткування: датчиків, лічильників, сенсорів і інших; і відноситься до «енергоефективних мереж дальнього радіусу дії» (LPWAN (англ. Low-power Wide-area Network). NB-IoT забезпечує двосторонній зв'язок пристроїв, що діє в частотному каналі шириною 200 кГц. Швидкість передачі даних в NB-IoT - до 200 кбіт / с, що є достатнім для пристроїв, періодично передають однотипні дані невеликого обсягу.

Джерело: https://kyivstar.ua/