Стартував проєкт із протидії кібершахрайству у фінансовому секторі

Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки й оборони України спільно з Національним банком України запустили проєкт із протидії кібершахрайству у фінансовому секторі. 

Головна його мета  – посилити захист громадян від кіберзлочинців, які суттєво активізували діяльність у період воєнного стану в Україні. Для крадіжки коштів зловмисники проводять фішингові кампанії, метою яких є виманювання даних для доступу до банківських рахунків. Обіцянки шахраїв варіюються в залежності від актуальних новин, особливо тих, що стосуються надання громадянам державної та міжнародної фінансової допомоги, також вони організовують фейкові збори коштів для надання допомоги ЗСУ.

Завдання проєкту просте – зменшити переходи користувачів на шахрайські сайти шляхом перенаправлення їх на сторінку з попередженням, що сайт створений зловмисниками. Результати вражають: лише за перший місяць зафіксовано близько 120 тисяч унікальних переходів на цю сторінку. Іншими словами, десятки тисяч громадян України щомісяця будуть захищеними від потрапляння на «гачок» кібершахраїв і потенційної  можливості бути ошуканими.

 

Восени минулого року НКЦК було створено робочу групу, до якої увійшли представники державних органів та провайдери з найбільшою інфраструктурою. Відбулося успішне тестування роботи системи захисту від фінансового фішингу. Першим великим провайдером, який активно долучився до проєкту, стала компанія Київстар, яка завжди приділяє велику увагу питанням кібербезпеки та захисту своїх абонентів від кіберзагроз.

Аналіз діяльності хакерських груп, які займаються подібним шахрайством, вказує на те, що вони діють не тільки в Україні, але і в країнах ЄС. Тому зараз ведуться переговори щодо обміну інформацією з відповідними органами з країн-партнерів, до яких після початку повномасштабного вторгнення виїхала велика кількість українців. 

Джерело: https://kyivstar.ua/