Vodafone успішно протестував власну мережу NB-IoT в Одесі

Vodafone Україна повідомляє про успішне завершення чергового етапу розвитку інтернету речей (IoT) в Україні – успішне тестування власної мережі NB-IoT в Одесі.

Тестування було проведено на фрагментах мережі Vodafone в Одесі з використанням партнерського обладнання. Це спеціальні модулі для Smart metering з автоматизованою передачею показань, яким притаманне ультранизьке енергоспоживання, як в режимі очікування, так і в режимі обміну даними.

IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні став можливим із запуском 4G в липні 2018 року. Для запуску IoT рішень Vodafone спеціально розгортає мережу NB-IoT на базі власної 4G мережі, яка сьогодні доступна 21 мільйону українців. Дана технологія сертифікована і стандартизована GSMA в липні 2016 року і успішно запущена Vodafone Group в декількох країнах.

Vodafone формує ринок цифрових рішень і в Україні – компанія відкрила партнерську програму в сферах IoT, Cloud і Big data і готова співпрацювати з українськими розробниками додатків і рішень, інтеграторами, стартапами і розробниками обладнання. Подати свою пропозицію можна на сторінці партнерської програми.

NB-IoT пристрої зможуть спілкуватися між собою на виділеній частоті 1800 МГц. При цьому пристрої зможуть отримати стабільний доступ до мережі навіть у важкодоступних місцях, наприклад, в підвалах і шахтах ліфтів. Технологія NB-IоT розгортається на базі мережі LTE, що для користувачів і партнерів означає високий стандарт безпеки – шифрування та аутентифікацію на базі sim-карти, недоступні в таких технологіях як, наприклад, LoRa. Технологія NB-IоT також дозволяє оптимізувати енергоспоживання, збільшуючи термін життя батарей девайсів до 10 років. При цьому, ємність мережі значно вище, ніж в голосової мережі, за необхідності є можливість легко виконати масштабування. Vodafone Україна активно продовжує тестування мережі NB-IoT по всій Україні з клієнтами та партнерами для їх повної готовності до комерційного запуску мережі NB-IoT.

Джерело: https://www.vodafone.ua/uk