З метою прискорення розгортання мереж 4G, Київстар та Vodafone Україна підписали Меморандум про спільне використання мобільних мереж

 

Спільне використання телекомунікаційної інфраструктури дозволить сторонам прискорити розгортання мереж 4G у сільській місцевості і на автодорогах

Мобільні оператори Київстар та Vodafone Україна підписали Меморандум про наміри спільного використання пасивної і активної інфраструктури своїх мобільних мереж - тобто, використання не тільки каналів зв'язку, а й базових станцій, а також іншого обладнання. Результатом цього має стати прискорення покриття території України технологією LTE при збереженні запланованих обсягів інвестицій.

Надання громадянам доступу до якісного мобільного зв'язку та Інтернету, особливо в сільській місцевості та на автошляхах - стратегічно важливе питання для Президента України та Уряду, як було зазначено під час зустрічі Володимира Зеленського з мобільними операторами в червні цього року. Кооперація при використанні телеком інфраструктури дозволить операторам уникати дублювання в процесі будівництва мереж, що дозволить прискорити надання доступу до послуг 4G / LTE для абонентів, які проживають в малонаселених районах.

Зараз компанії Київстар та Vodafone Україна визначають ділянки мобільних мереж і населені пункти для загального використання інфраструктури. Оператори планують приступити до практичної реалізації Меморандуму у листопаді-грудні 2020 роки після узгодження проекту державними органами.

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу до мобільного Інтернету» мобільні оператори повинні протягом найближчих років забезпечити зв'язком 4G населені пункти з кількістю населення від 2000 осіб, а також основні автодороги.

Мобільні оператори України вже мають досвід успішної співпраці для вирішення важливих питань розвитку телеком ринку. Зокрема, спільними зусиллями операторів була побудована інфраструктура зв'язку на Олімпійському стадіоні в м. Київ. Прикладами успішної кооперації є також використання інфраструктури мережі мобільного зв'язку в Харківському метрополітені, а також запуск мереж 2G і 4G в метро м. Київа. Крім того, нещодавно оператори мобільного зв'язку України почали роботи по рефармінгу (обміну) радіочастотами діапазону 900 МГц для його ефективного використання в процесі надання послуг швидкісний мобільної передачі даних за допомогою технології LTE.

Джерело: http://broadcast.net.ua/ru/news-broadcast/2897-chtoby-uskorit-razvorachivanie-setej-4g-kievstar-i-vodafone-ukraina-podpisali-memorandum-o-sovmestnom-ispol-zovanii-mobil-nykh-setej?fbclid=IwAR1-oEiMyM4JHl-Mf23lY1v6ouWBB1MJHgMOuLt57uPYwRdEHeEKzcHCmvM